Розміщення та монтаж апарату серії В2000, Р2000, П2000, РЗ000, П3000

Апарати призначені для встановлення в індивідуальних шафах або кожухах комплектних пристроїв, що працюють у приміщеннях, де коливання температури та вологості повітря несуттєво відрізняються від коливань на відкритому повітрі та є порівняно вільний доступ зовнішнього повітря, наприклад, у металевих приміщеннях без теплоізоляції, під навісом (відсутність прямої дії сонячної радіації та атмосферних опадів на апарат).

Не допускається встановлення апаратів у місцях, не захищених від безпосереднього впливу сторонніх джерел тепла.

Робоче положення апаратів вертикальне з відхиленням до 5° в будь-який бік.

Апарати з центральною рукояткою та керуванням штангою необхідно розташовувати при монтажі так, щоб напрям руху головних контактів при їх замиканні, якщо спостерігати з боку оператора, було:

для вимикачів та роз'єднувачів – з відключеного положення нагору на верхні контакти;
для перемикачів з центральною рукояткою – з одного включеного положення до іншого (знизу вгору або зверху вниз);
для перемикачів з керуванням штангою – з одного увімкненого положення у відключене, потім у друге увімкнене положення.
В апаратах з маховичним приводом, змонтованих вертикально, вал приводу зазвичай розташований праворуч від плити.

У цьому випадку повороту маховика із положення «О» за годинниковою стрілкою відповідає включення ножів на верхні контактні стійки.
Вал приводу перемикача можна розташовувати ліворуч від плити. У цьому випадку повороту маховика із положення «Про» за годинниковою стрілкою відповідає включення ножів на нижні контактні стійки.

Підстава, до якої кріпиться плита, необхідно вирівняти так, щоб при затягуванні болтів у плиті не виникало напруження вигину.

Плити апаратів, призначених для комутування ланцюгів під струмом і забезпечених дугогасними контактами, кріпляться з боку контактних стійок спеціальними (поставляються комплектно з апаратом) гвинтами 2 (рис. 28), головки яких забезпечені ізоляційними ковпачками 3. Ковпачки розташовані з лицьового боку гвинтів від перекидання ними електричної дуги. Ковпачки перед монтажем мають бути зняті з головок гвинтів і поставлені на них лише після того, як апарат встановлений та гвинти затягнуті гайками.

Мал. 28. Кріплення плити апаратів із дугогасними контактами

Мал. 28. Кріплення плити апаратів із дугогасними контактами:
1 – косинець; 2 – гвинт; 3 – ковпачок

Мал. 29. Кріплення плити апаратів без дугогасних контактів

Мал. 29. Кріплення плити апаратів без дугогасних контактів

В апаратах з дугогасними контактами плити повинні виступати за косинець 1 каркаса, до якого вони кріпляться (величина Ф повинна бути не менше 4 мм).

Відстань Ш від косинця до контактних стійок рекомендується залишати щонайменше 35 мм. Вказані розміри дозволяють встановлювати апарати на косинець з полицею шириною до 60 мм.

Апарати без дугогасних контактів рекомендується кріпити так, як показано на рис. 29. У цьому випадку косинці можна не закривати.

Апарати відкритого виконання з дугогасними контактами потрібно розташовувати так, щоб сторонні заземлені або струмопровідні частини були віддалені від контактних стійок, що комутують на відстань, не менше зазначених на рис. 30.

У разі приводу від маховика на лицьовому аркуші щита необхідно виконати під маховик отвір по центру маховика, а з апарата на час монтажу зняти маховик та шкалу, розташовану на підшипнику.

Отвори для монтажу апаратів, що поставляються на тимчасових плитах, необхідно розмічати згідно креслень або тимчасової плити.

Після збирання на постійній плиті апарати мають бути відрегульовані, як зазначено в розділі «Пристрій та робота складових частин».

Мал. 30. Розміри забороненої дугової зони поблизу контактних стійок апаратів з дугогасними контактами

Мал. 30. Розміри забороненої дугової зони поблизу контактних стійок
апаратів із дугогасними контактами

Номінальна сила струму апаратів А Розмір mm
A1 A2 Б Б1 В R
630, 800 145 155 45 110 220 115
1200 - 1600 165 185 55 130 245 125
Зовнішні провідники, що приєднуються до апаратів, закріпити так, щоб різні механічні та електродинамічні навантаження від шин не передавалися затискачам апарату. Перед випробуванням апарата необхідно перевірити наявність мастила на частинах, що труться.

Заходи безпеки
Всі підготовчі та ремонтні роботи проводити при відключеній напрузі мережі живлення. Усі неізольовані струмопровідні частини апаратів повинні мати закриття, що унеможливлюють потрапляння на них сторонніх предметів та випадкові дотику до них людей.

Апарати з маховичним приводом мають бути заземлені. Апарати відкритого виконання повинні бути встановлені в закриті шафи та оболонки комплектних пристроїв, що замикаються на замок.

Підготовка до роботи
Після відкриття заводського пакування перевірте комплектність апарату згідно з паспортними даними. Перед установкою на об'єкт видаліть консерваційне мастило, металеві поверхні протріть ганчіркою,